הוט טאב

מהו הוט טאב? מה חשוב לדעת על התקן רחצה זה? מדוע הוא נדיר יותר למציאה אך עדיין ידוע כמפנק במיוחד? איזה ידע מוקדם כדאי לדעת על ההוט טאב בטרם הרכישה?

הוט טאב הוא ג'קוזי עם דפנות מעץ. הוא נדיר יותר למציאה בבתים בשל החשש של הלקוחות ממגע העץ עם המים ועם הסביבה החיצונית, ופלישת טרמיטים ותולעי עץ בעקבות זאת. יחד עם זאת, זהו דגם ג'קוזי מפנק במיוחד בשל מראהו הכפרי דמוי באר המים, והמגע הרך שנוצר בפנים. להלן מספר דגשים חשובים שמומלץ לדעת על ההוט טאב.

הוט טאב

הוט טאב

ממה עשוי הוט טאב בדרך כלל? האם חשוב להקפיד על כך בקנייה?

הוט טאב עשוי בדרך כלל מעץ ארז הלבנון. זהו עץ חזק ועמיד למים ולחות מחד, וגם מספק נוחות לכל מתרחץ. מאידך, ניתן למצוא ג'קוזי גם מרוזווד (עץ אדמדם), שידוע אף הוא בתכונות אלה. חשוב להקפיד לרכוש ג'קוזי מעצים אלו על מנת להימנע מבלאי עץ ולספק לעצמכם את המגע הרך ביותר כשיש מים בתוכו. זה לא סוד שבסופו של דבר גם רוזווד ועץ ארז מתבלים על ידי תנאי החוץ – אך זה קורה לאחר זמן רב מאד, לרוב לאחר עשורים של שנים.

ג'קוזי או הוט טאב ?

הוט טאב

הוט טאב

כיצד ניתן בכל זאת להאט את קצב הבלאי של הוט טאב?

ראשית כל, חשוב להקפיד לתחזק אותו עם חומרי חיזוק וציפוי באופן קבוע. שנית, חשוב לנקותו עם חומרי ניקוי ייעודיים לעץ אחת למספר שבועות. פעולות אלו שומרות על העץ, מונעות את "אכילתו" ברבות השנים ואפילו מרחיקות ממנו מזיקים לא רצויים.

הוט טאב בנוי

הוט טאב בנוי

מדוע נדיר למצוא הוט טאב בימינו?

בשל הצורך בתחזוקה יקרה שבסופו של דבר יכולה רק להאט את קצב ההתכלות של התקן הרחצה, ולא למנוע אותה לחלוטין. מאידך, גם על ג'קוזי מחומרים אחרים יש התיישנות שמתרחשת כעבור מספר שנים, החל מג'קוזי מתנפח ועד לג'קוזי משיש או ממתכת, ולכן מה שצריך לקרות יקרה בכל מקרה: אם נפשכם חפצה בג'קוזי מעץ, רכישת ההוט טאב היא מה שנדרש עבורכם. קחו בחשבון שבשונה מדגמים אחרים, ההוט טאב מצריך פעולות תחזוקה מסיביות יותר על מנת לשמור עליו לאורך זמן.

הוט טאב

הוט טאב